Długi weekend majowy w mieście – co robić?


Długi weekend majowy w mieście – co robić?

Nadchodzący długi weekend majowy jest jednym z najdłuższych od wielu lat. Spora część z nas z pewnością wykorzysta tę okazję, by wyjechać nad morze lub w góry, jednak dużo osób planuje spędzić wolne dni w mieście. Na szczęście Warszawa jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić. Jakie atrakcje warto zaplanować na ten czas?

Majówka to wymarzony czas na wyjazdy – wiosna na ogół jest już w rozkwicie, a piękna pogoda zachęca do spacerowania w przepięknych okolicznościach przyrody. Nie zawsze jednak udaje nam się wówczas wyrwać z miasta. Czy to oznacza, że długi weekend majowy spisany jest na straty? Oczywiście, że nie – stolica ma nam do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które z pewnością umilą nam ten czas. Na co warto się skusić?

Escape room

Pokoje zagadek to rozrywka, która od pewnego czasu bije rekordy popularności wśród odwiedzających niemal w każdym wieku. Zasada jest prosta: uczestnicy zamykani są w pokoju wyposażonym w rozliczne zagadki, zadania, kłódki na kluczyki schowane gdzieś w pomieszczeniu oraz kody, które należy odgadnąć w oparciu o podane wskazówki. Na wydostanie się z escape roomu mamy określony czas (zwykle jest to godzina). W pokoju zagadek liczą się umiejętność współpracy, elastyczność oraz zdolność do logicznego i analitycznego myślenia.

długi weekend majowy w mieście - Bubbles Bar

Jako że rynek ten wciąż się rozwija, właściciele i pomysłodawcy proponują coraz atrakcyjniejsze i bardziej rozbudowane pokoje. Większość z nich stawia na tematyczne wystroje (np. nawiązujące do konkretnych filmów, książek czy gier komputerowych, przypominające las, bunkier lub opuszczony szpital psychiatryczny). Escape room to możliwość przeżycia prawdziwej przygody bez ruszania się z miasta. Na stronach internetowych (np. lockme.pl) możemy znaleźć wszystkie dostępne pokoje w danym mieście. Stolica ma ich mnóstwo!

Niewidzialna wystawa

Niewidzialna wystawa w niczym nie przypomina nudnych, tradycyjnych wystaw, na których możemy pooglądać sobie różnego rodzaju eksponaty. Jest to raczej interaktywne przeżycie, w ramach którego możemy wypróbować, jak poradzilibyśmy sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, a więc wyłącznie przy użyciu zmysłu słuchu, dotyku czy węchu. Pod opieką niewidomych oraz niedowidzących przewodników goście odwiedzają specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Wielu uczestników twierdzi, że doświadczenie to zmieniło ich życie i sposób postrzegania pozornie zwykłych, codziennych czynności. Warto zaznaczyć, że jest to atrakcja przeznaczona dla osób powyżej 8. roku życia. Młodsze dzieci mogłyby doświadczać zbyt silnego lęku, a  ze względu na panującą podczas wystawy ciemność trudno byłoby zapewnić całkowite bezpieczeństwo.

 Laserowy paintball

Laser tag to „czystsza” i mniej bolesna wersja klasycznego paintballu. Świetna opcja dla osób, które obawiają się siniaków lub po prostu lubią nieco kosmiczną, przypominającą gry komputerowe otoczkę tej atrakcji. Zamiast kulek z farbą strzelamy wiązkami światła, które po trafieniu przeciwnika odejmują mu wirtualne „punkty życia”. Jak to się dzieje? Uczestnicy podczas zabawy noszą specjalne kamizelki wyposażone w system czujników, które zbierają wszystkie informacje na temat trafień. Gra odbywa się w specjalnie zaaranżowanym pomieszczeniu urządzonym w futurystycznym stylu i ozdobionym licznymi akcesoriami, specjalnym oświetleniem, lampami UV, kogutami oraz stroboskopami pozwalającymi lepiej wczuć się w kreowany nastrój. Całość uzupełnia dym oraz odpowiednio dobrana muzyka. Możemy grać zarówno cała grupą, jak i solo (przeciwko innym graczom, którzy przyszli sami).

 Park linowy

Jeśli mamy ochotę spędzić długi weekend majowy na świeżym powietrzu, a jednocześnie spróbować czegoś nowego i niecodziennego, park linowy będzie doskonałym wyborem. Zabawa polega na pokonaniu trasy skonstruowanej z lin zawieszonych pomiędzy kolejnymi odcinkami na drzewach. Oczywiście, nie jest to miejsce dla osób strachliwych i cierpiących na silny lęk wysokości – aby czerpać przyjemność z takiego doświadczenia, trzeba lubić dreszczyk adrenaliny i być choć trochę sprawnym fizycznie. Jednocześnie właściciele i personel dbają o to, by wszystko było przyjemne i bezpieczne. Parki linowe odpowiadają na potrzeby użytkowników w każdym wieku i świetnie nadają się na lokalizację urodzin dzieci, imprez firmowych, wieczorów panieńskich oraz kawalerskich.

,długi weekend majowy w mieście - Bubbles Bar

Restauracja Bubbles

Zmęczeni licznymi atrakcjami z pewnością będziemy mieli ochotę coś zjeść. Niezależnie od tego, czy wybraliśmy się do stolicy na długi weekend majowy, czy może mieszkamy tu na co dzień, przyda nam się odpoczynek od gotowania w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy spędzić cały dzień (a nawet noc) poza mieszkaniem czy hotelem. Bubbles to niezwykła restauracja – tylko tutaj mamy okazję spróbować szampanów i win musujących z całego świata. Bogata karta alkoholi to zresztą niejedyna zaleta tego lokalu: najważniejsze jest przecież pyszne, świeże i urozmaicone jedzenie, którego również tutaj nie brakuje. W dodatku bar może poszczycić się doskonałą lokalizacją w centrum, na Placu Piłsudskiego, czyli w pobliżu takich interesujących miejsc jak Teatr Narodowy czy też Pałac Prezydencki.