Jak spędzić zimowe wieczory w Warszawie?


Jak spędzić zimowe wieczory w Warszawie?

Chłodna, ponura aura zimowych miesięcy raczej nie zachęca do wychodzenia z domu. Od czasu do czasu warto jednak spędzić wieczór na czymś innym niż oglądanie telewizji w domowych pieleszach. Na szczęście w Warszawie nie sposób się nudzić – niemal za każdym rogiem czekają na nas interesujące atrakcje.

Jesień i zima to pory roku, podczas których wielu z nas traci energię i motywację do działania. Najchętniej spędzalibyśmy dnie i przedłużające się wieczory pod kocem, w towarzystwie kubka parującej herbaty oraz dobrej książki lub serialu. I choć powyższy plan brzmi jak bardzo dobry pomysł na wykorzystanie tego czasu, nie warto robić tego codziennie. Od czasu do czasu dobrze jest wyjść z mieszkania i zafundować sobie przyjemność, która osłodzi nam długie miesiące szaro-burej pogody. Może nawet uda się zorganizować choć krótki, weekendowy wypad do innej miejscowości? Dobrym pomysłem będzie wizyta w Warszawie – miasta, w którym nie sposób się nudzić, niezależnie od pogody! Jakie rozrywki w stolicy sprawdzą się w czasie zimowego wieczoru?

Park trampolin

Kto powiedział, że trampoliny są tylko dla dzieci? Od kilku lat w całej Polsce powstało mnóstwo parków trampolin, których popularność udowadnia, że skakanie jest rozrywką lubianą przez niemal wszystkie grupy wiekowe. W Warszawie funkcjonuje kilka takich firm, m.in. Hangar 646, Stacja Grawitacja, AIRO Active Park, Jump Arena czy New Age Jump. Dlaczego warto? Przede wszystkim skakanie na trampolinach to po prostu świetna zabawa. Podczas zimowych miesięcy często czujemy się znużeni i przygnębieni, a taka zabawa wprawi w dobry nastrój nawet największego ponuraka. W dodatku kiedy jest zimno, w naturalny sposób ograniczamy swoją aktywność, a ruch jest nam niezbędny nie tylko do zachowania ciała w dobrej kondycji, ale również wspomaga wydzielanie endorfin odpowiadających za nasze samopoczucie. Wreszcie, skakanie, choć wygląda na łatwe i przyjemne, jest doskonałym treningiem kardio i pozwala na spalenie mnóstwa kalorii.

Sztuczny stok

Kto powiedział, że trzeba wyjeżdżać w góry, by cieszyć się możliwością uprawiania zimowych sportów? Warszawa wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom, oferując bardzo atrakcyjną namiastkę urlopu w Zakopanem, czyli Górkę Szczęśliwicką. Jest to sztuczne wzniesienie znajdujące się w Parku Szczęśliwickim. Na górce możemy skorzystać z trasy narciarskiej pokrytej specjalną matą, która przy dodatnich temperaturach jest zwilżana, a przy ujemnych – ośnieżana. Dzięki temu wszyscy miłośnicy narciarstwa mogą oddawać się ulubionej rozrywce bez opuszczania stolicy. Do dyspozycji mamy również oślą łączkę, dwa rodzaje wyciągów: krzesełkowy i talerzykowy, wypożyczalnię nart i desek snowboardowych, taras widokowy, kolejkę grawitacyjną, restaurację oraz ciastkarnio-lodziarnię.

Lodowisko

Jak spędzić zimowe wieczory w Warszawie, Blog Bubbles

Zima to także idealny czas, by wybrać się na lodowisko. W Warszawie funkcjonuje ich kilka: m.in. na Rynku Starego Miasta, pod Pałacem Kultury i Nauki, na Moczydle, długi tor lodowy na Stegnach, Zimowy Narodowy czy tor łyżwiarski „Stegny” na Mokotowie.

Królewski Ogród Światła

Zimowe miesiące to również jedyna okazja, by obejrzeć zjawiskową wystawę plenerową Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Do pałacu doprowadzi nas 75-metrowy, rozświetlony tunel, w którym gra muzyka klasyczna. Po zmroku park wilanowski zamienia się w bajkową, królewską przestrzeń, która wprawi nas w niecodzienny, wyjątkowy nastrój. Wystawa jest dostępna między 13 października a 24 lutego, codziennie w godzinach 16:00-21:00 (jednak ostatnie wejście każdego dnia jest możliwe o 20:30). Jego największą atrakcją jest specjalny pokaz, podczas którego światełka „tańczą” w rytm muzyki.

Uczta dla duszy i ciała

Latem staramy się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, nie chcąc przegapić żadnej chwili ciepłej, słonecznej pogody. Zimą często poszukujemy innego rodzaju rozrywek, nadrabiamy zaległości towarzyskie i kulturalne. Jednym z najlepszych pomysłów na realizację tego ostatniego celu jest wizyta w teatrze lub operze. Teatr Narodowy oferuje spektakle na najwyższym poziomie, z udziałem najlepszych aktorów oraz reżyserów. Na jego deskach możemy zobaczyć zarówno klasyczne, dobrze znane sztuki, jak i nowości. Równie spektakularna uczta duchowa czeka nas w znajdującej się nieopodal Operze Narodowej. A po spektaklu warto udać się na pyszną kolację, podczas której przedyskutujemy z towarzyszami swoje wrażenia z wizyty w teatrze. Na szczęście w pobliżu obu wymienionych obiektów znajduje się znakomita restauracja Bubbles, w której możemy nie tylko zjeść pyszny posiłek, ale również napić się szampana.

Kino studyjne

Nie wszyscy miłośnicy dobrych filmów odnajdują się w przestrzeni wielkich, zatłoczonych multipleksów. Czy to znaczy, że są skazani na seanse w domowym zaciszu (z dużym opóźnieniem w stosunku do premier kinowych)? Na szczęście nie, bo w stolicy wciąż można znaleźć kameralne kina studyjne, wolne od ścisku i wszechobecnego popcornu. Ich zaletą jest też mniej komercyjny repertuar – to właśnie w tego typu kinach najłatwiej znaleźć filmy artystyczne lub niszowe. Do wyboru mamy m.in. kino Muranów, kino Artystycznego Domu Animacyjnego (ADA), Iluzjon, Elektronik, Praha czy Luna.