Jak zorganizować wyjątkową kolację firmową?


Jak zorganizować wyjątkową kolację firmową?

Zgrany zespół pracowników to prawdziwy klucz do sukcesu. Jednak zbudowanie team spirit wymaga wyjścia poza granice biura czy standardowego miejsca pracy. Musisz zadbać też o dobre relacje pomiędzy współpracownikami. Dlatego pomocne są spotkania w czasie wolnym. Wtedy zespół najlepiej może poznać swoje mocne i słabe strony. Dowiedz się jak zorganizować wyjątkową kolację firmową?

5 zasad organizacji kolacji firmowej

Pamiętaj, że w trakcie kolacji firmowej przestają obowiązywać zasady, które znasz z biura. Podczas takich spotkań różnica stażu czy stanowiska przestają mieć znaczenie. Ważniejsze jest to, abyś zadbał o dobrą zabawę, rozluźnienie, a także budowanie dobrej relacji z pozostałymi członkami zespołu.

Nie rozmawiaj o pracy

Pierwszą i najważniejszą zasadą imprez firmowych jest to, aby ograniczyć rozmowy o pracy. Oczywiście czasem nie da się tego uniknąć — szczególnie wtedy, gdy spotkaliście się po to, aby świętować ważne wydarzenie z życia firmy. Poza tym trudne jest to w sytuacji, kiedy pracownicy nie znają się jeszcze zbyt dobrze. Jednak, gdy tylko kolacje staną się bardziej regularne, to członkowie zespołu na pewno zaczną znajdować dla siebie tematy, które ich zainteresują. Dzięki temu nie tylko spotkania będą jeszcze przyjemniejsze, ale też pozwolą się zrelaksować i naprawdę miło spędzić swój wolny czas.

Zadbaj o dobre jedzenie

Kolacja firmowa będzie naprawdę udana tylko wtedy, gdy zadbasz o dobre jedzenie. Po prostu pyszne potrawy sprawią, że na pewno wszyscy pracownicy będą mieli jeszcze lepszy nastrój. Przełoży się to także na atmosferę, panującą podczas kolacji. Poza tym zyskasz doskonały temat do rozmów.

Skorzystaj z bogatej oferty cateringu firmowego z Bubbles Warszawa. Przyrządzimy Państwu wykwintne dania oraz zaserwujemy bąbelki z całego świata.

Zwróć tylko uwagę na to, żeby wybrać restaurację, która oferuje naprawdę pyszne jedzenie. Przy tym menu powinno być różnorodne, aby każdy pracownik mógł wybrać coś dla siebie — nawet wtedy, gdy np. ma alergie czy po prostu nie je mięsa. Choć wymaga to od Ciebie jeszcze więcej wysiłku, to pokaże też Twoje zaangażowanie i znajomość zespołu.

Jak zorganizować wyjątkową kolację firmową

Wybierz odpowiedni lokal

Bardzo ważne jest też to, abyś postawił na odpowiedni lokal. W tym przypadku masz naprawdę spory wybór, ale najlepiej sprawdzi się restauracja, która jest popularna i ceniona np. Restauracja Bubbles. Taki prestiż dodatkowo zachęci pracowników do wzięcia udziału w kolacji. Poza tym z pewnością dostrzegą znaczenie tego wydarzenia.

Pamiętaj także o tym, aby kolacja firmowa odbywała się w miejscu, gdzie będziecie mieli wystarczającą ilość przestrzeni. Dlatego kontaktując się z wybraną restauracją, od razu powiedz, ile osób weźmie udział w tej uroczystości. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie będziecie się za bardzo tłoczyć, a każdy zyska wygodne miejsce dla siebie. Ważne jest też to, żeby lokal zapewniał możliwie jak największą prywatność. W końcu czasem możecie poruszyć tematy związane z pracą czy sposobem funkcjonowania firmy, a z pewnością są to informacje, które nie powinny docierać do postronnych osób.

Zamów alkohol

Spotkanie w gronie współpracowników to doskonały moment na odrobinę relaksu. Dlatego warto zorganizować kolację przy lampce wina czy kieliszku szampana. Wtedy bez problemu będziesz mógł wznieść toast za dalsze sukcesy bądź po prostu za udane spotkanie. Poza tym delikatny trunek dodatkowo zmniejszy dystans między pracownikami. Zwróć jednak uwagę na to, aby alkoholu nie było zbyt dużo. Dzięki temu zyskasz pewność, że kolacja będzie naprawdę kulturalna. Tym bardziej jest to ważne, jeżeli organizujesz uroczysty posiłek. W takim przypadku po prostu zamów kilka butelek wina i na tym poprzestań. Wtedy bardzo szybko zauważysz, że takie imprezy dużo bardziej przypadną do gustu pracownikom.

Określ formę przyjęcia

W trakcie organizowania kolacji dla pracowników, zaznacz, jaki jest jej charakter. Coraz częściej takie wydarzenia są naprawdę uroczyste — wtedy goście muszą ubrać się odpowiednio. Jednak najczęściej kolacje firmowe mają nieco luźniejszy charakter, żeby pracownicy mogli dobrze się poznać. W końcu to właśnie w takiej sytuacji powstanie prawdziwy duch drużyny, który znacznie ułatwi pracę w grupie.

Jak zorganizować wyjątkową kolację firmową - Bubbles

Kiedy warto organizować kolacje firmowe?

Dla wielu firm kolacje firmowe to prawdziwy rytuał — załoga spotyka się przynajmniej raz w miesiącu, żeby spędzić ze sobą czas i porozmawiać we własnym gronie. Jednak nie zawsze zespół chce tak często uczestniczyć w firmowych imprezach — ze względu na rodzinę czy po prostu zachowanie większej równowagi między pracą a życiem prywatnym. W takiej sytuacji organizuj kolacje firmowe, jako nagrodę za ważne osiągnięcia. Intratna umowa, wzrost sprzedaży, a może otwarcie nowej siedziby firmy — każda z tych okazji zasługuje na świętowanie. Zatem uroczysta kolacja to dobry sposób na podziękowanie pracownikom za ich wytrwałość, poświęcenie oraz włożony wysiłek.

Tak naprawdę kolację firmową możesz zorganizować z różnych powodów. To doskonały sposób na obchodzenie wigilii pracowniczej, świętowanie rocznicy powstania firmy lub po prostu potraktuj ją, jako nagrodę i sposób motywacji. Jeśli tylko zadbasz o dobrą organizację, to na pewno impreza spełni swoje zadanie, a Ty stworzysz prawdziwy team spirit.