Jesienna chandra – jak sobie z nią radzić?


Jesienna chandra – jak sobie z nią radzić?

Już za chwilę powitamy jedną z najbardziej kolorowych pór roku. Dni stają się coraz krótsze, przepraszamy się z czapkami, szalami i kozakami a deszczowe dni wydają się nie mieć końca. Tak samo, jak obumiera natura wokół nas, nam też w zastraszającym tempie ginie gdzieś dobre samopoczucie. Każdy z nas inaczej przeżywa koniec lata i ma inne sposoby na poradzenie sobie z jesiennym obniżeniem nastroju. Dla jednych będzie to spacer, dobra herbata a dla drugich jesienny zagraniczny wyjazd z dala od deszczowej polskiej jesieni. Przedstawiamy Wam sześć kluczowych sposobów, dzięki którym jesień oraz jesienna chandra stanie się bardziej do zniesienia.

Jesienna chandra – jak sobie z nią radzić?

Dieta

O tej porze roku nie może zabraknąć ciepłych dań, które nie tylko nas rozgrzeją, ale i wprawią w dobry nastrój. Jesień obfituje w dużą ilość zdrowych i kolorowych warzyw i owoców, z których możemy przyrządzić wiele niesamowitych dań. Czerpmy z bogactw tej pory roku i korzystajmy z jej sezonowych produktów. Potrawy z dyni, warzyw korzeniowych, cukinii czy śliwek, jabłek, nie tylko wpłyną na naszą odporność. Gotowanie to idealne zajęcie na długie, ciemne i deszczowe jesienne wieczory. Nic tak nie poprawia humoru, jak dobre jedzenie w gronie osób, które kochamy.

jesienna chandra - Bubbles Bar

Przygotuj aromatyczne herbaty z różnymi dodatkami, które dodatkowo będą umilać Ci te pochmurne dni. Eksperymentuj i twórz nowe smaki. Dodanie pigwy do herbaty, cytrusów, imbiru, cynamonu sprawi, że na chwilę jesienna chandra stanie się mniej uciążliwa.

 Aktywność fizyczna

Popraw swój nastrój, dzięki codziennym spacerom i innym aktywnościom. Endorfiny pomogą Ci w zwalczeniu złego samopoczucia. Najlepszym rozwiązaniem o tej porze roku to wybór zajęć grupowych lub długie spacery. Świeże powietrze w połączeniu z wysiłkiem fizycznym pozytywnie wpłynie na dobre samopoczucie, a towarzystwo bliskiej osoby poprawi nawet najbardziej przygnębiający dzień.

jesienna chandra - Bubbles Bar

 

Pada i nie chcesz ryzykować swojego zdrowia na spacer w deszczu? Przejrzyj oferty w pobliskich siłowniach i klubach sportowych. Nigdy nie próbowałeś zdobyć ścianki wspinaczkowej? Zawsze chciałeś nauczyć się tańczyć albo spróbować zajęć jogi? Jesień to idealny czas na próbowanie nowych rzeczy. Nie trzeba przecież czekać jeszcze te parę miesięcy na noworoczne postanowienia i zmiany w życiu. Zacznij już teraz, a może odkryjesz kolejną pasję, która będzie Ci towarzyszyć jeszcze przez długie lata.

W poszukiwaniu światła

Niedobór witamy D, sprzyja złemu samopoczuciu i powoduje ciągłe uczucie przygnębienia. Częste spacery, przebywanie na świeżym powietrzu i nieoszczędzanie na świetle w pracy i w domu, pozwoli Ci w mniejszym stopniu odczuwać niedobór światła. Dostępne są również specjalne lampy oraz zabiegi, które poprawią w ten sposób Wasze samopoczucie. Pamiętaj, że pochmurne niebo nie oznacza braku słońca. Korzystaj z każdego pięknego, jesiennego dnia a poczujesz się o wiele lepiej, a jesienna chandra pójdzie w zapomnienie!

Planuj

jesienna chandra - Bubbles Bar

Po wakacyjnym odpoczynku zostało już tylko wspomnienie i wiele zdjęć. By przetrwać czas do kolejnego urlopu, już teraz zacznij planować kolejny wyjazd! Przeglądaj oferty, szukaj kolejnych upragnionych miejsc, w które chcesz się wybrać. Takie planowanie pozwoli Ci, chociaż na chwilę zapomnieć o nieuchronnie zbliżającej się zimie.

Twój czas ogranicza się tylko na chodzeniu do pracy i chwilach spędzonych w domu? Rozejrzyj się za nowym zajęciem, pasją, którą zajmiesz się w te jesienne, długie dni. To idealny czas na poszukiwanie nowych aktywności w zależności od zainteresowań. Może znajdziesz nową dyscyplinę sportową, która pochłonie Cię bez reszty? Zaczniesz gotować nowe potrawy, szukać nowych smaków lub odkryjesz skrywany talent do pisania czy malowania? Długie jesienne dni sprzyjają kreatywności!

Razem zawsze raźniej

Każdy z nas poświęca swój wolny czas zajęciu, które go odpręża, daje radość i satysfakcję. Wspólne spotkania ze znajomymi i rodziną najczęściej są na samej górze listy ulubionych zajęć każdego z nas. Jednym z najlepszych sposobów na sprawienie by nie tylko jesienny, ale każdy dzień był wyjątkowy to wspólne wyjścia na miasto. Uwielbiamy przecież leniwe, niedzielne śniadania w pobliskiej knajpie, szybkie lunche czy długie wieczorne spotkania przy wyśmienitych przekąskach i dobrym szampanie.

jesienna chandra - Bubbles Bar

Wyjątkowe towarzystwo, dobry humor i fajne, komfortowe miejsce, w którym poczujecie się jak w domu to nasz numer jeden w propozycjach na tę jesień. Jeśli dalej nie wiecie, od czego zacząć zwalczanie jesiennej chandry to nie zastanawiajcie się zbyt długo i wpadnijcie do Bubbles. Przy świetnym jedzeniu i wyjątkowych trunkach, jesienny wieczór będzie jeszcze dłuższy i wspanialszy! A dzięki magii naszych bąbelków, wpadniecie też na inne pomysły, jak spędzić tę wyjątkową porę roku.

Categories