Luty to idealny czas na event firmowy – zorganizuj go w Bubbles


Luty to idealny czas na event firmowy – zorganizuj go w Bubbles

W czasie zimowych miesięcy każdemu przyda się chwila relaksu. Właśnie dlatego luty to doskonały moment na zorganizowanie eventu firmowego, podczas którego współpracownicy będą mieli okazję oderwać się od obowiązków zawodowych i lepiej się poznać, stając się zgranym, prężnie działającym zespołem. Idealnym miejscem na tego typu spotkanie jest Bubbles – restauracja w Warszawie, w której możemy nie tylko zjeść pyszne potrawy, ale również napić się szampana.

Zimowa, ponura aura za oknem daje się we znaki chyba każdemu z nas. Brak promieni słonecznych, wszechobecny chłód i mróz powodują, że nasz nastrój ulega obniżeniu, stajemy się ospali i brakuje nam motywacji. W takiej sytuacji każde wyjście do pracy może stanowić prawdziwe wyzwanie. Niestety, stres może być przyczyną zauważalnego spadku poziomu wykonywania obowiązków zawodowych. I choćby z tego powodu warto dołożyć wszelkich starań, by atmosfera w biurze była jak najbardziej serdeczna. Doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zorganizowanie eventu firmowego, podczas którego pracownicy będą mieli okazję oderwać się od codziennych problemów, zrelaksować i poznać się na neutralnym gruncie.

Słowo „event” to stosunkowo nowe określenie w naszym słowniku. Po angielsku oznacza tyle, co „wydarzenie”, jednak Polacy używają go głównie jako synonimu imprezy. Event firmowy jest więc spotkaniem, które pracodawca funduje swoim pracownikom. Jego celem może być np. podziękowanie całemu zespołowi za jego pracę i wkład w rozwój biznesu, redukcja stresu lub integracja, czyli budowanie silnej, zgranej ekipy. Warto pamiętać, że choć krótkoterminowymi założeniami takiego spotkania są przede wszystkim miłe spędzenie czasu i dobra zabawa, to w dłuższej perspektywie może ono realnie poprawić osiągane przez nas efekty.

Oczywiście, możemy zorganizować taką imprezę w miejscu pracy, jednak jeśli zależy nam na oderwaniu się od codziennych trudności i zaznaczeniu, że jest to spotkanie prywatne, warto nieco zmienić otoczenie. Najlepszym miejscem na event firmowy jest, oczywiście, restauracja: lokal zaprojektowany z myślą o relaksie, serwujący smaczne jedzenie i dobre alkohole. Świetnym wyborem będzie Bubbles – bar w centrum Warszawy, zlokalizowany w pobliżu największych atrakcji miasta stołecznego, takich jak Ogród Saski, Teatr Wielki czy opera Narodowa. Nazwa restauracji w bezpośredni sposób nawiązuje do słynnego napoju alkoholowego z bąbelkami, czyli szampana. Zgodnie z filozofią lokalu, szampan nie powinien być winem spożywanym jedynie od wielkiego dzwonu – równie dobrze sprawdza się na co dzień i pasuje do każdego dania. Dzięki kieliszkowi tego pysznego trunku event firmowy stanie się jeszcze bardziej odświętną, wartą zapamiętania sytuacją.

Luty to idealny czas na event firmowy – zorganizuj go w Bubbles, Blog Bubbles

Jednym z najważniejszych etapów organizowania spotkania integracyjnego jest komponowanie menu. Warto pamiętać, że wśród pracowników naszej firmy mogą znajdować się osoby o zróżnicowanych upodobaniach, przestrzegające specjalnych diet oraz zmagające się z alergiami lub nietolerancjami pokarmowymi. Jeśli mamy taką możliwość, warto podpytać członków zespołu, jakie dania preferują. Dzięki temu zmaksymalizujemy szansę, że wszyscy będą zadowoleni, a menu rzeczywiście trafi w ich gusta. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie jednak wybranie różnorodnych potraw, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Niech w menu znajdą się zarówno produkty mięsne, jak i roślinne, makarony, sałatki i desery. Bubbles wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich gości, proponując bogatą i urozmaiconą ofertę cateringową, która zadowoli zarówno miłośników prostego jedzenia, jak i osoby o bardzo wyrafinowanym podniebieniu.

Oczywiście, udział w tego typu imprezie musi być dobrowolny – trudno postrzegać coś jako dobrą zabawę, jeśli zostaniemy do tego przymuszeni. Zmuszenie pracowników do przyjścia na event z pewnością nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Sztuką jest sprawienie, by sami mieli ochotę w nim uczestniczyć, a po jego zakończeniu nie mogli się doczekać na kolejny. Jeżeli dysponujemy dodatkowym budżetem, możemy również zdecydować się na zaproszenie pracowników wraz z osobami towarzyszącymi. Dzięki temu wszystkim uczestnikom spotkania łatwej będzie się rozluźnić i zrelaksować, a my będziemy mieli okazję poznać ich w nieco innej, bardziej prywatnej odsłonie.

Innym sposobem na wprowadzenie luźniejszej, bardziej nieformalnej atmosfery, jest zorganizowanie eventu tematycznego. Aby to zrobić, musimy przygotować spójną stylistykę imprezy: odpowiednie dekoracje, kolorystykę, a także dobrze dobrane potrawy. Jeśli uznamy, że naszym pracownikom mogłoby się to spodobać, możemy także postawić na imprezę przebieraną. Oczywiście, zanim podejmiemy taką decyzję, warto wziąć pod uwagę wiek zaproszonych gości, pełnione przez nich funkcje oraz charakter przedsiębiorstwa. Nie da się jednak zaprzeczyć, że zabawne przebrania i ozdoby od razu wprowadzają pozytywny nastrój, pomagają gościom wczuć się w zabawę i zostawić sprawy zawodowe za drzwiami lokalu.